Raport z trzeciej kolejki

Znamy już wyniki III kolejki spotkań. Zobaczyliśmy 22 bramki co daje nam całkiem niezłą średnią 3,66 bramki na mecz. Najwięcej bo aż 7 bramek obejrzeli kibice w Turznicy, natomiast żadnej nie obejrzano w Jamielniku. Znowu okazało się, że gospodarze są gościnni bowiem częściej  goście cieszyli się z 3 pkt. III kolejka była szczęśliwa dla drużyn z Szymbarka, Ulnowa i Smykówka bowiem sięgnęły one, po swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Na boiskach padły takie o to wyniki:

SKF Kunki  pauza

Avista Łążyn - Mewa Smykowo 5:1

Opis meczu tutaj

Lider Złotowo - Orzeł Ulnowo 1:2

bramki dla Orła: Wilczak, Sikorski

opis spotkania w komentarz umieścił kibic/zawodnik z Ulnowa - dziękujemy

Wardrom Jamielnik - GKS LZS Szymbark 0:0

Typowy mecz walki obejrzeli kibice zgromadzeni w Jamielniku - tamtejszy Wardrom podejmował gości z Szymbarka.    Z pojedynku zwycięsko wyszli obrońcy i bramkarze obu drużyn, bowiem mecz zakończył się rzadko spotykanym na tym poziomie wynikiem 0:0.

W pierwszej połowie przeważali przyjezdni, jednak ich ataki kończyły się na dobrze dysponowanej obronie gospodarzy. A jeżeli nie udawało się obrońcom, to na posterunku stał dobrze dysponowany tego dnia Tomek Galas. Gospodarze zaatakowali dopiero przed końcem pierwszej połowy, kiedy to z rzutu wolnego strzelał Kirzeniewski, jednak trafił prosto w ręce bramkarza gości. Po zmianie stron na boisku znowu najlepiej radzą sobie obrońcy obu drużyn - sytuacji jest jak na lekarstwo. Nie dziwi więc końcowy wynik 0:0. Jednak punkt w tym meczu daje gospodarzom pozycję lidera po III kolejce spotkań.

Jordan Kazanice - Iskra Smykówko 1:3

Spadkowicz z A-klasy pojechał w III kolejce po pierwsze punkty do Kazanic. Spotkanie z tamtejszym Jordanem zaczęło się doskonale dla gości, bowiem w 3 minucie po błędzie obrońców Jordana przyjezdni prowadzili 1-0. Gdy gospodarze próbowali narzucić własny styl i wrócić do gry, goście strzelili kolejną bramkę. Tym razem w 23 minucie wykorzystali nieporozumienie bramkarza z obrońcami. Nadzieje gospodarzy odżyły w 30 min. gdy po strzel Dawida Cyrankowskiego udało się zmniejszyć straty i zejść na przerwę z wynikiem 1-2.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat ale goście grali bardzo dobrze w obronie, nie pozwalając na wyrównanie. Nadzieje Jordana rozwiały się ostatecznie w 85 minucie kiedy gracze Iskry przypieczętowali zdobycie 3 punktów strzelając bramkę na 3-1.

Galeria zdjęć z meczu

Wicher Gwiździny - ITR Iława 0:2

Szlagier III kolejki spotkań odbył się na boisku w Gwiździnach. Gospodarze, którzy wypoczęli w ostatniej kolejce, podejmowali graczy z Iławy. Obu drużynom zależało na komplecie punktów ponieważ do tej pory ich dorobek był mały. Kibice zgromadzeni na stadionie w Gwiździnach jeszcze dobrze nie siedli i zaczęli oglądać, a już musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci bramki dla Jezioraka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzelił niezawodny Krzysztof Kressin. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Próbował Krystian Rochewicz jednak okazało się, że tego dnia nie był w najlepszej dyspozycji strzeleckiej. Po za jego próbami gra toczyła się głównie w środku pola i do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się już zmienić rezultatu. Początek drugiej połowy to również gra w środku, sporo niedokładności i brak sytuacji strzeleckich. Losy meczu rozstrzygnęły się w 67  minucie, kiedy składną akcję gości wykończył Mateusz Grec - ustalając wynik spotkania. O niemocy strzeleckiej gospodarzy tego dnia świadczy też fakt, że w doliczonym czasie gry rzut karny wykonywany przez Krystiana Rochewicza obronił bramkarz gości Grzegorz Sobiech. Tym sposobem goście zabrali komplet punktów do Iławy.

galeria zdjęć z meczu

Płomień Turznica - Oristo Montowo 5:2

W ostatnim spotkaniu III kolejki w Turznicy zmierzyły się drużyny miejscowego Płomienia oraz gracze z Montowa. Gospodarze zasłużenie wygrali spotkanie 5:2 chociaż po pierwszej połowie to goście mieli powody do radości. Za sprawą błędów w obronie gospodarzy, goście dzięki Wierzbowskiemu oraz Kwiatkowskiemu prowadzili po pierwszej połowie 2:1 ( gospodarze odpowiedzieli trafieniem M. Solisa ). Po przerwie Strażacy wzięli się jednak ostro do grania i na bramkę Oristo szedł atak za atakiem. Musiało się to skończyć bramkami. I tak łupem bramkowym po przerwie podzielili się: Sadowski i Klimacki - strzelając po dwie bramki. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy bowiem goście od 60 min. już tylko chodzili po boisku, jednak gospodarzom zabrakło skuteczności.

galeria zdjęć z meczu

chętnie prowadziłbym klasyfikację strzelców jednak brak mi zupełnie danych odnośnie drużyn z Kunek, Złotowa, Smykówka - ktoś coś wie?