Utworzono:

22.09.2014

Relacja z meczu będzie dziś dwuczęściowa...

Część I

Spotkanie w Gwiździnach rozpoczęliśmy dobrze. Nie daliśmy narzucić gospodarzom swojego stylu gry i tak naprawdę to my przeważaliśmy od początku. Już w 5 minucie mogliśmy objąć prowadzenie - Piotr Siwkowski dośrodkował z wolnego a zamykający akcję Paweł Gorzach nie trafił z 5 metrów do bramki. Nasz napór trwał, brakowało może 100% okazji ale najważniejsze, że gra toczyła się z dala od naszej bramki. Z upływem czasu mieliśmy kolejne sytuacje - tym razem po indywidualnych akcjach blisko szczęścia byli Mateusz Karolak i Piotr Siwkowski ale wynik nie uległ zmianie. Sytuację po podaniu Jarka miał też Groszek ale nie opanował piłki. A, że niewykorzystane sytuacje się mszczą to...w 27 minucie gospodarze wykonują rzut rożny, do piłki najwyżej skacze Kamil Mówiński i strzałem głową nie daje szans Mirkowi. Ruszamy do przodu ale 10 minut później nadziewamy się na kontrę gospodarzy, którzy po strzale Pawła Wojtczaka prowadzą już 2-0. Do końca pierwszej połowy już żadna z drużyn nie wypracowała sobie dobrych sytuacji.

Na początku drugiej połowy nasze nadzieje odżyły za sprawą Mateusza Karolaka, który dostał fajną piłkę od Jarka, wyprzedził obrońcę, wykorzystał niedecydowanie bramkarza i strzelił w górny róg bramki.  Niestety juź w 58 minucie Jacek Elgert wykończył kontrę gospodarzy i było 3-1. Do końca walczyliśmy o zmianę wyniku - mieliśmy 4 rzut wolne z dobrych pozycji ale niestety nic nie chciało wpaść.

W trakcie meczu kontuzji nabawił się Andrzej Olewniczak - kontuzja stopy,

Część II - bohater Grzegorz Marchlewski

Poniżej fragment sprawozdania sędziego z Extranetu:

Napomnienia:

18 MARCIN BRZÓZY GKS Mewa Smykowo 37' niesportowe zachowanie: prowokacyjne słowa do
przeciwnika: Kurwa, nie symuluj , wstawaj!!!
23 JACEK ELGERT KS Wicher Gwiździny 37' niesportowe zachowanie: krytyka orzeczeń sędziego
słowami: co ty gwizdzesz!?
18 MARCIN BRZÓZY GKS Mewa Smykowo 39' podstawienie nogi przeciwnikowi, spowodowanie
jego upadku
7 JAROSŁAW WILAMOWSKI GKS Mewa Smykowo 46' niesportowe zachowanie: krytyka orzeczeń
sędziego: co kurwa, po dupie!
9 PAWEŁ KOPICZYŃSKI KS Wicher Gwiździny 59' niesportowe zachowanie: krytyka orzeczeń sędziego
słowami: Ja pierdolę, co było!
18 PIOTR KAMIL WIŚNIEWSKI KS Wicher Gwiździny 83' podstawienie nogi przeciwnikowi , spowodowanie
jego upadku
18 PIOTR KAMIL WIŚNIEWSKI KS Wicher Gwiździny 84' niesportowe zachowanie: krytyka orzeczeń sędziego
słowami : Tak kurwa, sranie w banię

Wykluczenia

18 MARCIN BRZÓZY GKS Mewa Smykowo 39' w konsekwencji drugiej żółtej kartki
18 PIOTR KAMIL WIŚNIEWSKI KS Wicher Gwiździny 84' w konsekwencji drugiej żółtej kartki

Jest to niestety kpina. Czemu??? W 37 minucie Marcin dostaje kartkę za faule popełnione 15 minut wcześniej....a kartka dla Jacka była za atak wyprostowaną nogą. Jacek Eglert powinien tak naprawdę w tym momencie opuścić boisko bo kilka minut wcześniej próbował wymusić karnego. Za to nie dostał kartki, nie dostał też jej za wiązankę do sędziego za to, że nie podyktował tego wapna. A słowa padły ostre... Sędzia nie panował zupełnie nad tym co się dzieje na boisku - trzeba było krzyknąć faul, ręka i wtedy dopiero gwizdał. A jak to nie pomagało, to można było piłkę wziąć w ręce i samemu zdecydować, że jest np faul albo rożny. W końcówce po faulu na Krzysiu Grochalskim sędzia nie pokazał kartki bo "...panowie dajcie spokój pokazałem już tyle kartek...". Brak słów.

I najlepsze, że sędziom się za to płaci....rozumiem, że gramy tylko w b-klasie ale szacunku do siebie trzeba trochę mieć, a sędziowie z uśmiechem na twarzy dymają 22 ludzi na boisku....samo życie...nie ma co pisać do WMZPN bo on swoich broni. Więc od dziś zbieram materiały do filmiku na youtube'a z najlepszymi numerami z boisk - w wykonaniu oczywiście Panów z gwizdkiem.